Aktualnie koszyk jest pusty

Nowość

 

Pogłębiacz nasadowy FAMAG® VARIO symbol 2202 i 2204

 

Każdy zna ten problem, kiedy w trakcie wykonywania odwiertów pod połączenia śrubowe trzeba wykonać pogłębienia pod główkę wkrętu, a pasującego do średnicy wiertła pogłębiacza właśnie nie mamy pod ręką.

Z pomocą przychodzi rozwiązanie z asortymentu firmy FAMAG® o nazwie VARIO 90° (symbol 2202) lub VARIO 180°(symbol 2204).

 

Regulowany, nasadowy pogłębiacz FAMAG® VARIO z węglikiem spiekanym (HM), mocowany jest bezpośrednio na wiertle o średnicy od Ø 3 mm do Ø 8 mm.

 

Pogłębiacz składa się z dwóch elementów łączonych ze sobą śrubami zaciskowymi umożliwiającymi jednoczesne pozycjonowanie pogłębiacza na wiertle. FAMAG® posiada w swojej ofercie dwa rodzaje regulowanych pogłębiaczy nasadowych:

 

1. Znany i ceniony pogłębiacz nasadowy „VARIO 90“ do wykonywania pogłębień o kącie 90°- pogłębienia pod główki wkrętów.

 

2. Nowy na rynku pogłębiacz nasadowy „VARIO 180“ do wykonywania pogłębień pod połączenia śrubowe lub wkręty z główkami cylindrycznymi.

 

Obydwie wersje posiadają ostrza z węglików spiekanych, dzięki którym możliwe jest wykonanie precyzyjnych i czystych pogłębień we wszystkich rodzajach drewna oraz materiałach drewnopochodnych i laminatach.

 

Montaż narzędzia:

 

Pogłębiacz nasadowy mocuje się bezpośrednio na wiertle. Fazy wewnątrz narzędzia umożliwiają osadzenie go dokładnie w osi wiertła. Po ustawieniu długości wiertła należy docisnąć śruby mocujące.

 

                           

 

  

 

             

                                                                                                                                     

 

                                 

W. ab (2014-11-25 11:58)
O firmie Produkty Nowości Newsletter Media