Aktualnie koszyk jest pusty

Uwaga szkutnicy !

Przy pracach szkutniczych związanych z wykonaniem poszycia jachtu lub łodzi, zachodzi potrzeba ukrycia połączeń śrubowych. Po wykonaniu odwiertu, który jest wystarczająco głęboki i umożliwia osadzenie śruby, zamyka się otwór czopem wykonanym z tego samego materiału z jakiego wykonane jest poszycie.

FAMAG® prezentuje znakomity zestaw, pomocny przy budowie i renowacji jachtów oraz łodzi drewnianych.

Do tego typu zadań znakomicie nadają się zestawy wierteł drążonych FAMAG® seria 1616, które w zastosowaniu z wiertłami spiralnymi FAMAG® z odpowiednio dobranymi do siebie średnicami, pozwalają na wykonanie estetycznych i czystych zaślepek.

Bez użycia kitu, szpachli lub wosków, otrzymujemy idealnie wykonane zaślepienia otworów pod śruby mocujące. Miejsce łączenia staje się prawie niewidoczne.

W praktyce często stosuje się śruby o średnicach Ø 6 i 8 mm. Przy renowacji starszych łodzi używa się również średnic Ø 10 i 12 mm. Najczęściej odwierty muszą być wykonywane w twardych gatunkach drewna. Narzędzia potrzebne do wykonania odwiertów w tak twardych materiałach, musi charakteryzować wysoka jakość oraz wytrzymałość. Znane nam na rynku zestawy, rozpoczynają się od średnic rzędu Ø 15 mm.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom szkutników, FAMAG® oferuje zestaw wierteł drążonych o mniejszych średnicach.

Nowy zestaw FAMAG® 1629.308 w estetycznej drewnianej skrzynce, składa się z wysokiej jakości wierteł spiralnych FAMAG®seria 1594 o średnicach Ø 6, 8, 10 i 12 mm oraz odpowiednio dopasowanych wierteł drążonych (sękowników) FAMAG® seria 1616.

Wiertła FAMAG® seria 1594 wykonane są ze stali szybkotnącej HSS-G w pełni szlifowanej o najwyższej jakości i charakteryzują się specjalnym profilem spirali, umożliwiającym łatwy transport wióra. Wielokrotne ostrzenie na maszynach CNC pozwala na wykonanie bardzo ostrych i precyzyjnych narzędzi o wydłużonej żywotności.

Oferta skierowana jest oczywiście nie tylko do szkutników. Wszyscy rzemieślnicy, dla których estetyka połączeń w elementach drewnianych stoi na pierwszym planie, znajdą odpowiednie wsparcie w narzędziach FAMAG® .

 

Robert Malinowski (2014-03-17 18:16)
O firmie Produkty Nowości Newsletter Media