Aktualnie koszyk jest pusty

Otwornice uniwersalne MULTIPURPOSE HM z systemem Click&Drill firmy ProFit®

Uniwersalne otwornice ze zintegrowanym systemem Click&Drill z węglikiem spiekanym, mają szerokie zastosowanie przy pracach związanych z montażem konstrukcji gipsowo-kartonowych, docieplaniem budynków, pracami dekarskimi oraz szeroko rozumianymi pracami montażowymi, gdzie występuje potrzeba szybkiego wykonania czystych odwiertów o większych średnicach.

Podczas prezentacji otwornic ProFit®, obserwujący niejednokrotnie unoszą brwi i ze zmarszczonym czołem podziwiają lekkość wykonania otworów na przyklad w płycie MDF. Zdumienie ogarnia wszystkich w momencie, gdy następuje zwolnienie zatrzasku utrzymującego otwornicę na wiertle prowadzącym i cofnięcie jej do tyłu w celeu uwolnienia urobku.

Dotychczas stosowane czasochłonne dłubanie w narzędziu i pomaganie sobie śrubokrętem lub innym „pomocnikiem” w celu wypchnięcia urobku z korony otwornicy jest zupełnie zbyteczne.

Osadzenie otwornic ProFit® i zwolnienie ich z wiertła prowadzącegooraz wyciągnięcie urobku, odbywa się bez użycia jakichkolwiek dodatkowych narzędzi i nie wymaga użycia siły. Systemi Click&Drill zamontowny na stałe na każdej otwornicy, daje możliwość swobodnego doboru średnicy otwornicy, bez konieczności wyciągania i zmiany prowadzenia z uchwytu wiertarki. Oszczędność czasu wynikająca z tej operacji to duży atut, w szczególności, kiedy mamy do wykonania wiele seryjnych otworów o różnych średnicach w mało komfortowych pozycjach pracy. Zmiana potrzebnych średnic nie jest denerwująca i żmudna, a szukanie pasujących adapterów i trzpieni staje się zbyteczne i należy do przeszłości.

Otwornice uniwersalne ProFit® z systemem Click&Drill posiadają ostrza z węglikiem spiekanym. Umożliwiają one wykonywanie odwiertów w szerokiej gamie materiałów do twardości 6 mierzonej metodą Mohsa.

Narzędzia te znakomicie spisują się przy odwiertach w płytach drewnopochodnych, w litym drewnie europejskich gatunków drewna twardego i miękkiego, drewnie klejonym oraz w ceramice budowlanej, betonie komórkowym, płytach gipsowo-kartonowych i tworzywie sztucznym. Godna uwagi, wśród szerokiej palety produktów ProFit®, jest otwornica o średnicy 68mm z pogłębiaczem krawędzi otworu pod kołnierz puszki elektrycznej, umożliwiająca wykonanie otworu i osadzenie puszki „na płasko”. Przedstawiciele niemal każdej grupy zawodowej reprezentownej przy budowie i renowacji objektów czy też przy mniejszych projektach budowlanych, znajdą w otwornicach ProFit® idalne narzędzie spełniające najwyższe wymagania stawiane nowoczesnym narzędziom do wykonywania otworów.

W przypadku, gdy chcemy rozwiercić już istniejący otwór i dopasować średnicę do nowych potrzeb, system Click&Drill umożliwia nam bezproblemowe osadzenie dwóch wielkości średnic na jednym wiertle prowadzącym i wykorzystanie mniejszego rozmiaru jako prowadzenia dla większej średnicy.

Dzięki stosunkowo długiemu wiertłu prowadzącemu oraz dodatkowej możliwości cofnięcia samej otwornicy aż pod uchwyt wiertarski i tym samym jeszcze większego oddalenia jej od powierzchni materiału, mamy możliwość swobodnego wykonania odwiertu pod ostrym kątem.

Przy użyciu standardowych wiertarek ręcznych o dużych obrotach oraz silnej woli montażysty, możliwe jest wykonywanie odwiertów w płytach drewnopochodnych nawet do średnicy 175mm.

Powyżej tych rozmiarów, następuje proporcjonalny wzrost siły skręcania, działającej na wiertło prowadzące w stosunku do średnicy otwornicy. Naprężenia wywołane kontaktem narzędzia z materiałem, niekorzystnie wpływają na wzrost momentu i mogą spowodować ewentualne zerwanie wiertła.

Wychodząc naprzeciw problemom związanym z tą ewentualnością, producent oferuje znakomite rozwiązanie. Od stycznia 2014 roku dostępne są w asortymencie wzmocnione wiertła prowadzące HSS „Heavy Duty” do otwornic ProFit® o średnicy większej niż 100mm.

Bez znaczenia, czy odwierty będą wykonywane wiertarkami ręcznymi na budowie, czy w warunkach warsztatowych, gdzie mamy dostęp do wiertarek stołowych, bezpieczeństwo pracy jest bardzo ważną kwestią. Do otwornic o średnicy większej niż 100mm producent wręcz zaleca używanie mocniejszych i trwalszych wierteł prowadzących „Heavy Duty”. Nowe wiertła rozpoznawalne są po napisie: „Heavy Duty” na chwycie sześciokątnym (10mm). Można osadzić je we wszystkich otwornicach od średnicy 32mm (zalecane od Ø 100mm).

 

Poza dobranymi zestawami z najpopularniejszymi średnicami, producent zadbał o bogaty asortyment i dostępność na rynku również pojedynczych sztuk otwornic, zaspokajając najwyższe wymagania użytkownika.

Z otwornicami ProFit® wykonywanie odwiertów w najczęsciej stosowanych materiałach w dzisiejszym budownictwie, wydaje się być dziecinnie łatwe. Praca odbywa się oczywiście bez udaru, a krawędzie wykonanych otworów są czyste. Dzięki kontroli prędkości obrotowej i posuwu narzędzia w głąb materiału, możliwe jest wydłużenie i tak już zaskakująco długiej żywotności otwornic.

Chcąc przybliżyć dalsze walory systemu otwornic ProFit® zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.otworniceprofit.pl. Kierując się linkiem na kanał YouTube®, można obejrzeć krótkie filmy instruktażowe i zapoznać się z podstawowymi zaletami i możliwościami otwornic ProFit®, a w szczególności otwornic MULTIPURPOSE.

Robert Malinowski (2014-03-25 09:00)
O firmie Produkty Nowości Newsletter Media